biznesu 2019/2020
Najładniejszy salon 2019

Jakie trendy we wnętrzach w 2021 roku będą rządziły w naszych domach?? Urządzając nasze wnętrze, z jednej strony zastanawiamy się co aktualnie jest modne (dodatki, meble), z drugiej zaś nie zapominając o naszych prywatnych preferencjach i upodobaniach, chcemy czuć się w mieszkaniu po prostu „jak u siebie w domu”. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia umiejętność wypośrodkowania tych dwóch rzeczy oraz właściwe dobranie dodatków oraz mebli, będących w tzw. trendach.

Złoto w naszych mieszkaniach

Jednym z wiodących upodobań, jakie widzimy w naszych mieszkaniach jest ZŁOTO. Można zauważyć je zarówno w drobnych akcentach, tj. doniczki, świece, uchwyty, czy chociażby sztućce,

jak i meblach, które zostają z nami w domu na dłuższe lata. Są to stoliki kawowe, konsole, szafki RTV, toaletki, biurka, krzesła czy całe regały montowane na złotych profilach.

https://www.signal.pl/index.php

Trend ten widoczny jest nie tylko w meblach, ale także w armaturze, płytkach, lampach. Należy jednak pamiętać, żeby po pierwsze zachować umiar w zastosowaniu złota w mieszkaniu/domu, tak aby nie przesycić wnętrza złotem, oraz zwracać uwagę na wykończenie/fakturę danych produktów (połysk, mat, złoto szczotkowane).

Nasz przykład aranżacji wnętrza ze złotymi dodatkami

Rattan we wnętrzach

Kolejnym trendem zauważalnym w naszych domach, który stosujemy zarówno w meblach gotowych, jak i robionych na zamówienie, to RATTAN. Nawiązujemy tym samym do stylu boho. Decydując się na wprowadzenie rattanu do naszego wnętrza, musimy pamiętać, aby umiejętnie łączyć ze sobą różne style (np. styl loftowy z elementami boho, widocznych w wybranych elementach wystroju tj. lustra czy krzesła).

Wiklinowy czy rattanowy fotel znajduje swoje miejsce nie tylko w ogrodowych tarasach. Teraz, okazuje się to być trafnym wyborem, jeśli chodzi o nasze wnętrza. Wystarczy miękka poduszka, czy ciepły koc i mamy wygodne miejsce do czytania książki w domowym zaciszu. Idąc dalej stawiając obok niego stolik kawowy z elementami rattanu, stwarzamy przytulny i oryginalny efekt naszego salonu.

Meble rattanowe, czy wiklinowe mają swoje zastosowanie również w pokojach dziecięcych. Sprawdzą się tutaj zarówno w wersji tradycyjne- krzesła, jak i bujanej-fotele. Chcąc stworzyć pokoik np. w stylu leśnym, możemy wprowadzić kilka elementów z użyciem naturalnych materiałów i zamierzony efekt będzie gotowy.

Neutralna estetyka mebli rattanowych świetnie odnajdzie się, nie tylko jako dopełnienie stylów, ale także w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Może to być na przykład jadalnia, gdzie rattan, świetnie sprawdzi się, nie tylko pod kątem estetycznym, ale także funkcjonalnym. Cechuje go bowiem duża wytrzymałość na nawet intensywne użytkowanie.

Zapisz się do naszego Newslettera© 2020 GRETEX. wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: webise.pl